Nedeľa, 19. apríl 2015. Meniny má Jela.

Predpoveď počasia SLOVENSKO

Bratislava Trnava Senica Trenčín Žilina Banská Bystrica Lučenec Košice Prešov Poprad Nové Zámky Bratislavský kraj Nitriansky kraj Trnavský kraj Trenčiansky kraj Žilinský kraj Banskobystrický kraj Košický kraj Prešovský kraj

 • Žilina 14 °C

 • Banská Bystrica 16 °C

 • Bratislava 16 °C

 • Lučenec 18 °C

 • Nové Zámky 16 °C

 • Senica 15 °C

 • Trenčín 16 °C

 • Trnava 15 °C

 • Košice 15 °C

 • Poprad 10 °C

 • Prešov 14 °C

Predpoveď počasia 20. apríl 2015

Prevažne oblačno, na západe aj polooblačno. Na severe a východe miestami, inde len ojedinele prehánky alebo občasný dážď. Od výšky 900 metrov zrážky snehové. Severozápadný vietor 3 až 8 m/s

Mapka zobrazuje predpoveď počasia vo vybraných mestách na Slovensku.

Topky.sk

19. Apr 2015Počasie okorenia oblaky a prehánky: Koncom týždňa sa Slováci predsa len majú na čo tešiť!

Počasie okorenia oblaky a prehánky: Koncom týždňa sa Slováci predsa len majú na čo tešiť!

BRATISLAVA - Naše územie sa začiatkom týždňa bude nachádzať medzi tlakovou výšou nad západnou Európou a tlakovou nížou nad Ruskom, v silnom severnom výškovom prúdení. Väčšinu týždňa sa očakáva polooblačné až oblačné počasie, pripraviť by sme sa mali aj na prehánky. Viac »

18. Apr 2015Víkend ako zo zlého sna: SHMÚ varuje pred mrazom a ďalšou nepríjemnosťou

Víkend ako zo zlého sna: SHMÚ varuje pred mrazom a ďalšou nepríjemnosťou

BRATISLAVA - Na severe Slovenska - v okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad, Ružomberok, Banská Bystrica a Brezno stále hrozí silný vietor, ktorý miestami v nárazoch dosiahne rýchlosť 20 až 25 metrov za sekundu. Táto rýchlosť je na toto ročné obdobie bežná, no môže spôsobiť menšie škody. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v na poludnie aktualizovanej výstrahe 1. stupňa pred vetrom. Viac »

17. Apr 2015Predpoveď počasia, z ktorej zamrazí: Cez víkend zabudnime na teplú jar!

Predpoveď počasia, z ktorej zamrazí: Cez víkend zabudnime na teplú jar!

BRATISLAVA - Počasie sa cez víkend pokazí. Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu predpovedajú na voľné dni prehánky a miestami aj búrky, dokonca vydali na sobotu výstrahu pred vetrom. Viac »

17. Apr 2015Cez víkend poriadne zafúka, platí prvostupňová výstraha

Cez víkend poriadne zafúka, platí prvostupňová výstraha

BRATISLAVA – V časti stredného, východného a západného Slovenska očakávajú meteorológovia v sobotu (18.4.) silný vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu 1. stupňa pred vetrom, ktorý môže ojedinele i na hrebeňoch hôr dosiahnuť krátkodobo v nárazoch rýchlosť 17 až 25 metrov za sekundu. Viac »

16. Apr 2015Veľké plány Bratislavy: Na Dunaji bazén, pod hradom vinič a most predpovie počasie!

Veľké plány Bratislavy: Na Dunaji bazén, pod hradom vinič a most predpovie počasie!

BRATISLAVA – Pod Bratislavským hradom by sa ľudia mohli prechádzať pomedzi vinice, na Dunaji by sa okúpali v bazéne a osvetlenie na Moste SNP by im povedalo, aké bude počasie nasledujúci deň. Aj s takýmito nápadmi prišli architekti, umelci či študenti. V Bratislave tak chcú úradníkom ukázať, ako sa dá zlepšiť život v meste. Viac »

15. Apr 2015Ďalšia katastrofa na ceste za slobodou, pri prevrátení lode zahynulo 400 ľudí

Ďalšia katastrofa na ceste za slobodou, pri prevrátení lode zahynulo 400 ľudí

RÍM - Približne 400 migrantov zahynulo, keď sa s nimi prevrátila loď pri pokuse dostať sa z Líbye do Talianska, uviedli v utorok ľudia, ktorí nehodu prežili. Na lodi bolo okolo 550 migrantov a prevrhla sa 24 hodín po opustení líbyjského pobrežia. Taliani zachránili 150 ľudí, ktorých v utorok dopravili do prístavu na juhu krajiny, informovala tlačová agentúra Reuters. Citovala humanitárnu organizáciu Save the Children. Viac »

Pranostika

Sv. Tiburcí má byť už zelený. ... viac pranostík

Slnko (údaje pre Bratislavu)
východ: 05:54 | západ: 19:46

Biopredpoveď 2
Slabá až mierna záťaž